Łomżyński Klub Płetwonurków Podwodny Jeleń
Aktualności
Historia
Statut
Szkolenia
Galeria
Linki
Kontakt
Komisja Działalności Podwodnej PTTK
Artykuły Napisali o nas Partnerzy i współpraca

Artykuły

Gran Canaria 2016

Nurkowania odbyły się na Gran Kanarii w okolicach Puerto de Mogan. Na początku nurkowaliśmy w jaskiniach które tworzy wulkaniczny spadek, duże formacje skalne oraz dwie niewielkie jaskinie, gdzie przebywają płaszczki w okresie godowym. Kolejne nurkowania odbyły się na starym wraku 30 metrowego statku, który rozbity jest na dwie części.


Sterówka i ładownia są otwarte. Około 90 m dalej znajdują się dziób i śruba. W pobliżu wraku zobaczyliśmy kilka ogromnych ławic ryb z gatunku luszczowatych - krewni okonia oraz ławice barakud i orlenie.

Na wraku widzieliśmy skorpenę, ogończę, rurecznice itd... Dużą niespodzianką była przepływająca na głębokości 20 m żółta łódź podwodna :)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.
Autor Adam Siwek

Chorwacja lipiec 2016

I znów pogoda w Polsce pokrzyżowała nam plany ;-) podobnie jak w 2013 roku miał być wyjazd krajowy, tym razem do kamieniołomów. Jednak prognozy deszczowe nas pokonały ...;-) W poszukiwaniu słońca przemierzyliśmy nasz kraj, potem Czechy, Austrię, Słowenię, aż po przejechaniu 1600 km trafiliśmy do Trogiru w Chorwacji.

To portowe miasto leży u wybrzeży Adriatyku w środkowej Dalmacji, jest wspaniałym miejscem do wypoczynku oraz dla miłośników historii. Zostało założone w III w p.n.e. przez greckich kolonistów. Starówka mieści się na wyspie, wzdłuż portu mieści się efektowny bulwar obok zabytki, restauracje gdzie toczy się popołudniowo-wieczorne życie turystyczne.

My mieliśmy szczęście bo udało się nam znaleźć kwaterę 10 minut spacerkiem od starówki ;-) Z miastem p... Czytaj całość

Autor Adam Siwek

Nurkowanie w Morzu Egejskim - Marmaris 2014

Marmaris jest miastem portowym położonym nad Morzem Egejskim w południowo zachodniej części Turcji. Miasto zachwyca średniowiecznymi i antycznymi zabytkami, klimatycznymi uliczkami i knajpkami ... Nasz hotel położony był ok 20 km od miasta, otoczony zatoką i mnóstwem zieleni, plusem tego był łagodniejszy klimat niż w Marmaris.

Mieszkańcy hotelu mieli w cenie jednodniowy rejs jachtem wraz z noclegiem all inc. . Były też minusy - brak w pobliżu bazy nurkowej, koszt dojazdu do miasta przewyższał znacznie koszty nurkowania. Ale na to był sposób - transport lokalnym busikiem rozwożącym robotników.

W porcie w Marmaris było przycumowanych kilka jachtów nurkowych i ceny na jachcie o połowę niższe niż oferowane przez centa nurkowe. .

Zapraszam do obejrzenia... Czytaj całość

Autor Adam Siwek

Feuerteventura czyli połączenie wyjazdu rodzinnego z nurkowaniem.

Fuerteventura leży na Oceanie Atlantyckim ok 100 km od wybrzeży Afryki, na wysokości pogranicza Maroko i Zachodniej Sahary.
Jest drugą co do wielkości Wyspą Kanaryjską i należy do Hiszpanii. Latem klimat jest przyjemny gdyż ocean łagodzi gorący wiatr znad Sahary przez co stanowi idealne miejsce dla wypoczynku z dziećmi.

Lot z Warszawy do Puerto del Rosario trwał ok 6 godzin. Potem już tylko ok. godziny jazdy na południową część wyspy do Costa Calma.
Na terenie naszego hotelu działa centrum Fuerte Divers. Na nurkowania wypływaliśmy po śniadaniu szybkim pontonem i wracaliśmy po ok. dwóch godzinach ; dlatego też rodzina nie odczuwała naszej nieobecności .
Potem plażowanie z żoną i dzieciakami, a dla chętnych drugi nurek po obiedzie. Super połączenie nu... Czytaj całość

Autor Adam Siwek

Wyprawa na Palau

    W dniach 09 – 22 maja 2013 roku, z Jackiem byliśmy uczestnikami wyprawy nurkowej na Palau w Mikronezji Zachodniej. Podróż zaczęła się w Szumowie gdzie dołączyliśmy do przyjaciół z Klubu Skalar w Białymstoku. Łącznie grupa liczyła 18 osób. Perfekcyjna organizacja. Hotele, transfery, wszystko dopięte na „ostatni guzik”. Przygotowanie do wyprawy trwało około roku, Oskar z Klimasem wykonali ciężką robotę.
    Przez Paryż dotarliśmy do Tokio, tam spędziliśmy jeden dzień, który poświęciliśmy na zwiedzanie centrum miasta i zajadanie się sushi. Następnego dnia późnym wieczorem dotarliśmy do Palau do miasta Koror. Na pokład sporego katamarana weszliśmy w niedzielę. Po szkoleniu z zasad bezpieczeństwa na łajbie, używaniu toalety (system amerykański) i omówieniu regulaminów związanych z nurkowaniem udaliśmy się na pierwszy posiłek.

... Czytaj całość

Autor Tekst: Michał Kempa
Zdjęcia: Jacek Cwalina
<< 1 2 >>