Łomżyński Klub Płetwonurków Podwodny Jeleń
Aktualności
Historia
Statut
Szkolenia
Galeria
Linki
Kontakt
Komisja Działalności Podwodnej PTTK
Artykuły Napisali o nas Partnerzy i współpraca

Historia

    Początkowo w Łomży nurkowanie aktywnie uprawiało kilkanaście osób, brakowało jednak w naszym mieście organizacji, która mogłaby ich zrzeszać. Aby powiększyć szeregi nurków Adam Siwek zorganizował kurs nurkowania P-1 CMAS – Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej. Zajęcia były prowadzone przez instruktora Pawła Laskowskiego na basenie od października 2004 roku oraz na malowniczym jeziorze Świętajno w lato 2005r. Atrakcją tego jednego z najpiękniejszych jezior pojezierza warmińsko-mazurskiego jest nie tylko krystaliczna woda o przejrzystości sięgającej nawet 8 m , ale również zatopione w niej platformy szkoleniowe, wrak samochodu oraz jachtu żaglowego. Zajęcia dodatkowo urozmaicały przepływające ławice okoni oraz duże okazy szczupaków. W sumie kurs ukończyło 12 osób, co razem z tymi, którzy już wcześniej posiadali uprawnienia, dało solidne podwaliny do założenia Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków .

    Pomysłodawca założenia klubu - Adam Siwek zwołał na dzień 8 września 2005 r Zebranie Założycielskie a w skład Komitetu Założycielskiego weszli jeszcze Ewa Kłys i Michał Kempa. Wybrano Zarząd Klubu, Komisję Rewizyjną oraz opracowano Statut.

    Członkowie klubu corocznie biorą udział w sprzątaniu Narwi, a także udział w imprezach organizowanych przez inne kluby nurkowe, prowadzą też akcje propagujące ochronę środowiska naturalnego: spotkania z dziećmi w trakcie Ferii z Biblioteką, spotkania z dziećmi w szkołach podstawowych a także w Zespole Szkół Specjalnych. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia podwodne oraz sprzęt do nurkowania.

    Od 2011 Klub uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego.